was successfully added to your cart.

Google AdSense

  • 0
  • 11 maja 2015

Google AdSense – kiedy strona zaczyna przynosić zyski

Inwestycja w tworzenie strony internetowej to nie tylko korzyści w postaci poprawy wizerunku firmy, czy też droga do rozszerzenia działalności biznesowej. Odpowiednio zbudowany serwis może stać się z biegiem czasu sam z siebie źródłem dochodów m.in. dzięki Google AdSense.

Z definicji AdSense to nic innego jak stworzony i oferowany przez Google serwis umożliwiający każdemu właścicielowi jednej bądź wielu stron internetowych zarabianie pieniędzy. W tym przypadku Google pełni rolę swego rodzaju gigantycznej agencji reklamowej, która płaci posiadaczowi serwisu www w zamian za to, że na jego stronie będą wyświetlane reklamy w różnych postaciach. Właściciel stron internetowych ma pełną swobodę określenia tego gdzie i w jakiej postaci (tekstu, obrazka, video) i będą wyświetlane dostarczane przez Google reklamy.

Im więcej, tym lepiej

Ile na tym może zarobić posiadacz stron? To już kwestia wielu czynników, wśród których kluczowe jest odpowiednie pozycjonowanie serwisu www, przede wszystkim polegające na umieszczaniu na nim unikalnych treści wartościowych zarówno dla odwiedzających, jak i robotów sterujących algorytmami wyszukiwarki. Ogólnie, choć w pewnym uproszczeniu, zachodzi następująca zależność: im lepsza jest treść, tym wyżej strona jest w wynikach wyszukiwania, tym samym więcej osób ją odwiedza i przegląda i dlatego jest w stanie zarobić więcej.

Masz Pytania? Chętnie na nie odpowiemy, Skontaktuj się z nami