was successfully added to your cart.

Sklepy internetowe

  • 0
  • 11 stycznia 2016
sklepy-internetowe

Handel internetowy z roku na rok systematycznie zwiększa swój udział w całym rynku sprzedaży detalicznej. Otwarcie sklepów internetowych stało się dla niektórych sposobem do zbudowania przewagi nad konkurencją, środkiem do zwiększania zysków ale także okazją do spełniania marzeń o własnym biznesie lub powrotu na rynek pracy.

Niezależnie od powodów, jakie Tobą kierują, jeżeli chcesz otworzyć w sieci sklep, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego zespołu, bo dotychczasowe doświadczenia właścicieli mówią, że to odpowiedni start stał się istotnym elementem sukcesu ich firm w sieci.

Sklepy internetowe – korzyści

Dostępność i wygoda

Tworzenie sklepu oznacza, że Twoja oferta będzie dostępna dla klientów przez 24 godziny na dobę, każdego dnia tygodnia. Podczas gdy Ty zajmujesz się czymś innym, np. spędzając czas z bliskimi, sklep internetowy ciągle działa. Potencjalny odbiorca odwiedza witrynę kiedy tylko zechce i w porze jakiej mu pasuje, dokonując zakupów bez wychodzenia z domu. Klasyczną rozmowę sprzedawcy z kupującym zastępuje w tym przypadku droga elektroniczna, bo klient zawsze może dopytać w ten sposób o szczegóły oferty albo negocjować rabat. W dobie tabletów i innych urządzeń przenośnych z dostępem do sieci, internetowy sklep może być prowadzony dosłownie z każdego miejsca na Ziemi.

Radykalnie niższe koszty

Tego rodzaju e-biznes jest też bardzo tani w utrzymaniu. W większości przypadków do jego obsługi w zupełności wystarczy jedna osoba. Całą pracę związaną z prezentowaniem oferty sklepów internetowych i realizacją zamówień wykonuje za Ciebie specjalne oprogramowanie. Tworzenie sklepów nie wymaga też kosztownego zaplecza w postaci wynajmowanego lokalu czy magazynu. W zasadzie na początku wystarczy właściwie wygospodarowanie nieco miejsca w domu, a dalsze decyzje co do rozbudowy zaplecza podejmuje się w miarę jak działalność sklepu nabiera rozmachu.

Większy zasięg i konkurencyjność

Ponieważ kosztami prowadzenia internetowy sklep bije na głowę ten tradycyjny, możesz z powodzeniem konkurować swoją ofertą także na poziomie cenowym. Nieporównywalne są również zasięg oddziaływania oraz pole do przyszłej ekspansji. Tworzenie sklepów internetowych pozwala, w miarę rozwoju ich działalności, na docieranie do coraz nowych odbiorców, a także błyskawiczne dostosowywanie oferty do ich zmieniających się oczekiwań, czy trendów w Twojej branży.

Masz Pytania? Chętnie na nie odpowiemy, Skontaktuj się z nami